Wieści rolnicze – gdzie ich szukać?

Konieczność śledzenie informacji ze swojej branży to codzienność każdego przedsiębiorcy. Dotyczy to też oczywiście właścicieli gospodarstw rolnych. Ma na to wpływ przede wszystkim szybki rozwój rolnictwa jeśli chodzi o kwestie technologiczne jak i o ciągłe zmiany na rynku rolnym. Ponadto podążanie za nowymi wiadomościami wymuszają też zmiany w przepisach unijnych. Skąd więc brać wieści rolnicze?

Media tradycyjne

Jednym z podstawowych źródeł wieści rolniczych są media tradycyjne czyli prasa oraz radio i telewizja. Obecnie w naszym kraju ukazuje się kilkadziesiąt tytułów prasowych skupiających się na branży rolniczej. Są wśród nich zarówno tytułu skupiające się na konkretnej gałęzi rolnictwa jak np. maszyny rolnicze czy produkcja roślinna, jak i te, które temat rolnictwa traktują w sposób kompleksowy. Zarówno jedne, jak i drugie są nieocenionym źródłem informacji. Ich mocna stroną są przede wszystkim wysokiej jakości teksty pisane przez ekspertów oraz relacje z wydarzeń rolniczych. Prasa oferuje też wysokiej jakości fotografie, które w atrakcyjny sposób dopełniają całości. Z kolei radio i telewizja od kilkunastu lat nie mają szczególnie szerokiej oferty skierowanej do rolników, jednak warto na bieżąco śledzić serwisy ekonomiczne.

Internet

Co oczywiste w dzisiejszych czasach najszersze możliwości jeśli chodzi o zdobywanie wiadomości z branży rolniczej jest Internet. Portale rolnicze oraz informacyjne oferują codzienną dawkę informacji rolniczych i są aktualizowane codziennie. Ponadto poza wieściami rolniczymi portale fachowe pozwalają też zapoznać się z cenami zboża, żywca, nawozów oraz z wiadomościami z giełd i całego rynku rolniczego. Dodatkowo warto zaglądać na portale rolnicze by sprawdzić pogodę dla rolników czy zorientować się w kalendarzu imprez rolniczych. Ponadto portale oferują też informacje o unijnych dopłatach. Warto też zaglądać na strony rządowe i witryny KRUS oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Na tych witrynach można znaleźć najważniejsze informacje oraz ściągnąć wzory dokumentów. Jako dodatkowe źródło informacji rolnicy mogą traktować fora internetowe oraz grupy na Facebooku. Dają one możliwość pozyskania nowych kontaktów i bezpośredniej wymiany informacji z innymi właścicielami gospodarstw rolnych.

Inne źródła informacji… i nie tylko

Ciekawym źródłem informacji może być popularny YouTube. Niektórzy rolnicy, a nawet firmy z branży zamieszczają tam ciekawe materiały dotyczące rolnictwa. Rolnicy informują o swoich pracach w polu, zamieszczają relacje z przeprowadzonych w swoich gospodarstwach inwestycji, prac i zmian. Z kolei producenci informują o nowościach w swojej ofercie i prześcigają się w prezentowaniu nowości. Ponadto YouTube bywa też doskonałym źródłem rozrywki, a oglądanie materiałów o pracach rolniczych może być formą odpoczynku.

Jak widać, wszystkie te źródła ułatwiają dostęp do wieści rolniczych i pozwalają być na bieżąco z nowościami. Warto skorzystać albo ze wszystkich z nich albo z tych, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *