Adres wirtualny Wrocław – ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorców

Mali i średni przedsiębiorcy oraz osoby zakładające start-up często szukają sposobów na obniżenie kosztów prowadzenia swojej działalności – w końcu niższe koszty, które nie wpływają na pogorszenie jakości pracy, to więcej pieniędzy na rozwój biznesu lub po prostu wyższa wypłata. Jednym ze sposobów na ograniczenie wydatków działalności jest oszczędność na wynajęcie biura. Przedstawiamy możliwość skorzystania z adresu wirtualnego we Wrocławiu.

Czym jest adres wirtualny Wrocław?

Adres wirtualny Wrocław lub wirtualne biuro to określenie, które coraz częściej można usłyszeć, obracając się w towarzystwie przedsiębiorców. Adres wirtualny to adres, który może zostać wykorzystany przy zakładaniu firmy. Wirtualne biuro (inaczej e-biuro) jest natomiast praktyczną usługą polegającą na wynajmowaniu miejsca do prowadzenia swojej firmy (adresu, skrzynki pocztowej), którą oferują firmy posiadające większą przestrzeń biurową i swoich pracowników zapewniających dodatkowe usługi biurowe. W zależności od formy współpracy, pracownicy firmy oferującej nam wirtualny adres, mogą zająć się przyjmowaniem interesantów oraz odbieraniem telefonów i poczty. Poza tym, wynajmując wirtualne biuro, klienci mogą otrzymać dla siebie całe pomieszczenie lub miejsce w strefie open space. W przypadku współpracy z niektórymi firmami możemy także skorzystać ze specjalnych sali konferencyjnych, które perfekcyjnie nadają się do organizowania konferencji, szkoleń lub spotkań z klientami.

Czy adres wirtualny to legalne rozwiązanie?

Ograniczenie formalności oraz kosztów to aspekty, które są ważne dla niemal każdego przedsiębiorcy. Z drugiej strony pojawiają się jednak pytania o to, czy takie rozwiązanie jest odpowiednie i legalne pod względem prawnym. Na szczęście osoby, które rozważają skorzystanie z takiej opcji, nie mają się czego obawiać, ponieważ prowadzenie swojej działalności pod wirtualnym adresem jest całkowicie legalne. Usługę świadczy firma zarejestrowana pod konkretnym adresem. Oznacza to, że jeśli posiada od właściciela lokalu (lub jeżeli lokal należy do firmy) pozwolenie na podnajem osobom trzecim, to usługa jest całkowicie legalna.

Kiedy warto zdecydować się na wirtualne biuro i adres?

Wirtualne biuro i adres we Wrocławiu to idealne rozwiązania dla osób, które nie potrzebują stacjonarnego miejsca pracy, a tylko adres, pod którym można zarejestrować firmę. Z oferty mogą zatem skorzystać osoby jeżdżące taksówką, pracujące w terenie, prowadzące szkolenia, pracujące przy pomocy laptopa lub dużo podróżujące. Wirtualne buro sprawdza się także w momencie, kiedy prowadzimy międzynarodową firmę i chcemy otworzyć nowy oddział w innym mieście lub za granicą. Do najczęstszych klientów wirtualnego biura należą: sklepy internetowe, freelancerzy, stary-upy, agencje marketingowe, kancelarie prawne i podatkowe, firmy rekrutacyjne i szkoleniowe, małe i średnie przedsiębiorstwa otwierające siedzibę w nowym mieście oraz zagraniczne spółki wchodzące na polski rynek.

Wirtualny adres Wrocław

Wirtualny adres Wrocław (w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – przy placu Solnym, w centrum miasta) automatycznie podnosi prestiż firmy. Osoby zainteresowane skorzystaniem z opcji założenia działalności na adres wirtualnego biura mogą przyjrzeć się bliżej ofercie firmy Idea Place.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *