Co się bardziej opłaca: kupno czy wynajem biura?

Jeśli w twoim życiu przyszła pora na zmianę siedziby Twojej firmy, zastanów się, co będzie dla Ciebie rozsądniejszą opcją – zakup biura czy jego wynajem? W poniższym artykule przedstawiamy Ci obie możliwości i stosowne argumenty. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci w podjęciu tej ważnej decyzji!

Sytuacja obecna i przyszła firmy

Biura na sprzedaż w Warszawie zwykle znajdują się w sporych, nowoczesnych budynkach wysokiej klasy. Z reguły więc korzystają z tej możliwości średnie i duże przedsiębiorstwa. Musisz więc sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś w stanie finansowo udźwignąć takie przedsięwzięcie i np. pozwolić sobie na kredyt. Z drugiej strony jednak pamiętaj, że zawsze możesz kupić tańsze biuro znajdujące się w budynku mieszkalnym (np. w stylowej kamienicy), a niekoniecznie w świeżo wybudowanym biurowcu. Podczas podejmowania decyzji weź pod uwagę, że Twoja firma będzie się rozwijać i wykalkuluj, po jakim czasie ponowna zmiana biura byłaby konieczna.

Kapitał przedsiębiorstwa powiększony o biuro

Być może o tym zapomniałeś, ale posiadanie własnego biura przyczynia się do zwiększenia kapitału przedsiębiorstwa. Twoja firma już to nie tylko klienci, pracownicy i pieniądze, ale również – nieruchomość. Jeśli zależy Ci na stabilności i chcesz na dłużej ulokować się w jednym miejscu, kupno biura będzie bardziej opłacalne, nawet gdy weźmiesz na nie kredyt. Zwróć uwagę, że czynsz za wynajem nierzadko jest podobny lub nawet większy jak rata za kredyt.

Podsumowanie

Lepiej kupić czy wynająć biuro? Aby decyzja była korzystna, musisz określić stan i możliwości finansowe swojej firmy. Jeśli firma jest młoda, nie ma zbyt dużego kapitału i zależy jej na elastyczności, wówczas wynajem będzie odpowiednim wyborem. Natomiast jeżeli pragniesz znaleźć stałe miejsce dla swojego przedsiębiorstwa, które prosperuje już od dłuższego czasu i świetnie sobie radzi na rynku, kupno biura na sprzedaż w Warszawie będzie najlepszą decyzją z możliwych. Niezależnie od ostatecznego wyboru – życzymy Ci powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *