ITMAGINATION – nowoczesna pomoc dla biznesu

Prowadząc biznes, trzeba nieustannie trzymać rękę na pulsie. Ciągła walka z konkurencją, rozwój, konieczność dopasowywania się do nowych wymogów oraz próba nadążenia za innowacjami wymaga naprawdę dużych umiejętności menadżerskich. Czasem warto jednak skorzystać z pomocy i doświadczenia innych, aby jak najlepiej rozwinąć potencjał swojego przedsiębiorstwa.

Schematy trzymają cię w miejscu

Duże korporacje o ugruntowanej pozycji na rynku często opierają się na wypracowanych przez siebie schematach, które z biegiem czasu tracą na aktualności oraz wydajności. Praca ITMAGINATION polega właśnie na wychodzeniu naprzeciw potrzebom takim firm. To doskonałe wsparcie przy wdrażaniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, które pomogą rozwinąć nawet najbardziej ugruntowaną na rynku markę. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta oraz wcześniej przeprowadzonej analizie ITMAGINATION przedstawia szereg rozwiązań, które pozwolą na rozwój oraz optymalizację pracy.

Wsłuchaj się w głosy klientów

W swojej pracy ITMAGINATION nieustanie monitoruje wiele rynków oraz potrzeby konsumentów. Dzięki temu może opracować odpowiedni plan działania w zależności od sektora, który potrzebuje pomocy ze strony zewnętrznych doradców. Jedną z badanych dziedzin jest sprzedaż ratalna. Dzisiejszy konsument chętnie widziałby rozwiązanie, które nie wymagałoby bezpośredniego kontaktu z pracownikiem operatora kredytowego. Wynika to m.in. z tego, że punkty kredytowe w sklepach często są oblężone i wielu klientów rezygnuje z oczekiwania w kolejce. Podobnie jest z bardziej skomplikowaną, ratalną sprzedażą przez internet – wiąże się ona z późniejszą rozmową telefoniczną oraz koniecznością przesyłania dokumentów, co wydłuża cały proces zakupu.

Według badań, które zostały przeprowadzone na zlecenie ITMAGINATION, okazuje się, że wielu Polaków w wieku 30-39 lat chętnie skorzystałoby z aplikacji mobilnej umożliwiającej zakup na raty. Jest to wygodny sposób, który oszczędza czas, ale też pozwala uniknąć stygmatyzowania z powodu braku przyznania kredytu. W miejscu publicznym może to być sytuacja krępująca.

Kupuj bez płacenia

Nawet największe firmy skorzystałyby na takim rozwiązaniu, ponieważ mogłoby to przyciągnąć więcej klientów. Wszystko dzięki wykorzystaniu modelu „pay later”. Konsument – przy pomocy aplikacji – skanuje kod towaru i od razu otrzymuje ofertę finansowania. Może zapłacić w ratach lub skorzystać z odroczonej płatności. To zupełnie nowe możliwości, zwłaszcza w przypadku możliwości zwrotu towaru w określonym terminie. Teraz wiąże się to ze zwrotem przedmiotu, a następnie oczekiwaniem na powrót pieniędzy na konto. W przypadku opóźnionej płatności ten problem się rozwiązuje – po prostu zwracamy produkt.

Jest to wygodne również z punktu widzenia sprzedawcy, który nie musi mierzyć się ze skomplikowanym systemem procesu obsługi zwrotów i rozliczeń. Model „kup teraz, zapłać później” jest coraz popularniejszą formą transakcyjną na świecie, gwarantującą wygodę obu stronom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *