Jak kupić oryginalne perfumy w niższej cenie?

Perfumy znanych i cenionych koncernów niestety nalezą do towaru luksusowego przez wzgląd na swoją cenę. Jednak warto wiedzieć, że wcale nie trzeba przepłacać, bo nawet na oryginalnych perfumach można sporo zaoszczędzić, trzeba tylko wiedzieć gdzie je kupować.

Gdzie opłaca się kupować perfumy?

Ceny faktycznych perfum, w których znajduje się nawet 40% olejków zapachowych, sięgają kilkunastu tysięcy złotych, więc ciężko jest wygospodarować na nie finanse, co nie oznacza, że trzeba od razu z nich rezygnować. Perfumy damskie, jak i męskie można kupić w atrakcyjnych cenach, jeśli znajdzie się dobre źródło. Na pewno opłaca się je nabywać:
– na lotniskach, gdzie w strefie bezcłowej oryginalne perfumy można kupić nawet 70% taniej, a to już będzie bardzo dobra okazja, więc zrobienie zapasu nie zaszkodzi. Jeśli się często podróżuje, warto sprawdzać takie sklepy, bo niejednokrotnie w swojej ofercie posiadają perfumy, których nie można kupić w tradycyjny drogeriach czy też sklepach internetowych
– w sklepach internetowych, oczywiście wcześniej sprawdzając ich wiarygodność i opinię. Kupując online niestety, nie da się sprawdzić zapachu perfumy, dlatego w takich miejscach lepiej kupować już wypróbowane zapachy. Ceny też są znaczne niższe, a ponadto można liczyć na darmową wysyłkę, więc uda się co nieco zaoszczędzić. Można też najpierw sprawdzić zapach w sklepie a później szukać go online.

Nie chcąc przepłacać, godne zainteresowania będą również testery perfum, które swoim składem wcale nie odbiegają od składu typowych perfum, różnią się jedynie opakowaniem i oznaczeniem flakonika, bo na testerze zazwyczaj znajduje się naklejka. Na pewno niższą cenę i to dużo będą miały podróbki. Warto jednak pamiętać, że takie perfumy damskie, jak i męskie są znikomej jakości, a z trwałością mają bardzo mało wspólnego.

Perfumy z drogerii – czy są warte zainteresowania?

Wszystko zależy jakie perfumy się kupuje. Drogie oryginalne produkty niestety ciężko jest spotkać w zwykłych sklepach kosmetycznych, gdyż ich ceny są wysokie, a z racji tego cieszą się niewielkim zainteresowaniem. Owszem dobre sklepy, jakie można znaleźć w dużych galeriach handlowych, oferują naprawdę bogaty wybór wśród perfum, gwarantując przy tym jakość, szukając więc najlepszej perfumy, to właśnie tam warto się udać. Wiele kobiet obecnie interesuje się zakupem perfum używanych, tak zwanych „zlewek”. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli wciąż się poszukuje swojego zapachu bądź lubi się eksperymentować w tej dziedzinie. Na forach internetowych dosłownie za kilka groszy można nabyć oryginalne perfumy, które komuś się już znudziły, a flakonik jest jeszcze pełen do połowy. Oczywiście w ten sposób można sprzedać też własne, pamiętając, by nie oszukiwać potencjalnych zainteresowanych, lecz jasno określić skład perfumy i źródło jej pochodzenia.

Czy podróbki perfum są aż tak złe?

Wszystko zależy, czego się oczekuje, bo niestety, jeśli płaci się za flakonik niby oryginalnych perfum trzydzieści złotych, to nie należy spodziewać się szału. Taka perfumy damskie nie będą miały na pewno nuty zapachowej nawet zbliżonej do oryginału, nie wspominając już o reszcie składników. Owszem, czasem można trafić na tańszy zamiennik, który urzeknie swym zapachem, jednak jego trwałość pozostawi wiele do życzenia. Jedynie co będzie atrakcyjne to właśnie cena. Czasem lepiej jest dołożyć te kilkadziesiąt złotych i kupić tester niż pseudo perfumy z nieznanego źródła. W tanich zamiennikach ilość olejków zapachowych jest bardzo niska, bo nie przekracza często nawet 5%, gdzie stężenie ich w perfumach dobrej jakości sięga nawet 40%, więc to już samo mówi za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *