Nowe rozwiązania do ochrony danych w ofercie Netii dla biznesu

Netia rozbudowała ofertę zaawansowanego backupu w chmurze – Netia Data Protection – o pakiety skrojone na potrzeby małych i średnich firm (MiŚP). Dodatkowo w ofercie pojawi się nowe rozwiązanie – Netia Data Safe – zapewniające bezpieczne przechowywanie i współdzielenie danych firmowych, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii kryptograficznych gwarantującym poufność nawet przed dostawcą usługi i producentem oprogramowania szyfrującego.

– Awarie sprzętowe, problemy z oprogramowaniem, a także rosnąca skala cyberzagrożeń narażają firmy na ryzyko utraty danych firmowych. Bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania danych stanowią dzisiaj najważniejszy filar ciągłości działania biznesu. Netia stale rozwija ofertę rozwiązań, które pomagają ochronić klientów przed skutkami różnych negatywnych zdarzeń, począwszy od ataków hakerskich, nieumyślnych błędów pracowników, po nagłe zdarzenia losowe, jak kradzież urządzeń, pożary, czy zalania – powiedział Tomasz Orłowski, Kierownik Działu Marketingu Produktowego ICT w Netii SA.

Netia Data Safe to usługa typu secure cloud storage do bezpiecznego przechowywania, przesyłania i współdzielenia danych, która wykorzystuje unikalne w skali światowej oprogramowanie szyfrujące, stworzone przez firmę UseCrypt. Rozwiązanie to bazuje na innowacyjnej technologii szyfrowania HVKM (Hybrid Virtual Key Management), która polega na podziale prywatnego klucza szyfrującego na dwie odseparowane i przechowywane oddzielnie części. Pierwsza znajduje się na komputerze użytkownika, a druga przechowywana jest bezpiecznie na serwerze. W praktyce oznacza to, że nikt poza właścicielem pliku lub wskazanymi przez niego odbiorcami nie może odszyfrować danych. Producent oprogramowania czy administrator IT również nie mają takiej możliwości, ponieważ nie posiadają unikalnej połówki klucza.

Usługa skierowana jest do różnej wielkości podmiotów, w tym m.in. do szpitali i placówek medycznych, kancelarii prawnych i notarialnych, biur rachunkowych, zarządców nieruchomości, firm audytorskich, agencji pośrednictwa pracy i firm head-hunterskich. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z koniecznością zabezpieczenia danych wrażliwych, wymagających szczególnej ochrony.

Netia Data Protection to zaawansowane rozwiązanie typu backup as a service, które umożliwia tworzenie i zarządzanie kopiami zapasowymi danych firmowych. W sytuacji awaryjnej utraty lub uszkodzenia danych, możliwe jest odzyskanie danych z komputerów osobistych, z aplikacji, baz danych, środowisk wirtualnych oraz systemów plików. Zabezpieczone w ten sposób kopie zapasowe przechowywane są na dedykowanej platformie usługowej w bezpiecznej chmurze Netii.

Rozwiązanie, które było dotąd skierowane głównie do dużych firm i korporacji, teraz jest dostępne również dla małych i średnich podmiotów o różnym profilu działalności w postaci dedykowanych pakietów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *