Programy Executive MBA – dla kogo są przeznaczone i jakie dają korzyści?

MBA – czyli Master of Business Administration – to prestiżowe studia podyplomowe mające na celu kształcenie specjalistów w zarządzaniu specjalnie dla potrzeb przedsiębiorstw i organizacji. W Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt ich programów, w tym programy Executive MBA.

Programy Executive MBA – co to takiego?

Executive MBA to jeden z rodzajów studiów MBA. Programy tego typu są adresowane do wyższej i średniej kadry menedżerskiej, a ich celem jest zdobywanie nowych umiejętności i doskonalenie posiadanych już kwalifikacji zawodowych. Słuchaczami programów Executive MBA są specjaliści z wielu dziedzin zajmujący kierownicze stanowiska. W Polsce studia Executive MBA oferuje m.in. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jest wiele powodów, dla których osoby z doświadczeniem menadżerskim powinny podjąć omawiane MBA studia. Cena uzależniona jest głównie od wybranego programu. Czesne na wspomnianej uczelni uwzględnia m.in. studyjną wizytę w City University of New York, Baruch College.

Programy Executive MBA – zalety

Największym atutem programów Executive MBA jest koncentracja na praktycznych aspektach związanych z zarządzaniem. Program nauczania składa się z przedmiotów, których znajomość jest niezbędna w każdym obszarze zarządzania. Niezwykle ważne jest to, że uczestnictwo w zajęciach nie koliduje z zawodowymi obowiązkami. Studia Executive MBA warto ukończyć z paru powodów. Przede wszystkim pomagają w dynamicznym rozwoju kariery zawodowej oraz w osiągnięciu zarządczego poziomu „C”, np. CEO. Ułatwiają zdobycie awansu, co pociąga za sobą również znaczny wzrost wynagrodzenia. Istotną korzyścią jest ponadto nawiązywanie nowych znajomości, które z biznesowego punktu mogą okazać się bardzo cenne. Studia Executive MBA wspomagają też rozwój osobisty. Najlepiej wybierać takie programy, gdzie zrównoważone jest rozwijanie umiejętności miękkich i twardych.

W porównaniu z tradycyjnymi studiami magisterskimi czy podyplomowymi studia Executive MBA odznaczają się zupełnie inną metodyką kształcenia, co czyni jej unikalnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *