Revolut – jak działa karta wielowalutowa?

Karta wielowalutowa Revolut obiecuje szereg korzyści – natychmiastowe płatności zbliżeniowe telefonem, wygodna aplikacja ułatwiająca zarządzanie swoim budżetem i wydatkami, a nawet wymiana pieniędzy i zakup kryptowalut bez żadnych ukrytych opłat.

Jak działa Revolut?

Revolut to przedstawiciel nowego globalnego trendu rynkowego, jakim jest wypieranie tradycyjnych banków przez nowoczesne startupy z branży FinTech skoncentrowane wokół dostarczania swoim klientom rozwiązań mobilnej bankowości. I tak też działa Revolut – przy pomocy jednej aplikacji zyskujesz całkowitą kontrolę nad swoimi finansami.

Revolut to nie tylko mobilna aplikacja na smartfony, lecz także możliwość wyrobienia sobie wirtualnych kart jednorazowych oraz klasycznych kart płatniczych. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie płacić za wszystkie swoje zakupy zarówno w placówkach stacjonarnych jak i sklepach internetowych.

„Revolut umożliwia także dokonywanie natychmiastowych transferów pieniężnych do wszystkich użytkowników tej platformy na całym świecie. Jest to zatem ciekawa alternatywa dla przelewów międzynarodowych. Możesz także podzielić płatność (przykładowo rachunek za posiłek) ze swoimi przyjaciółmi, z którymi razem postanowiłeś wybrać się w piątkowy wieczór do restauracji” – wyjaśnia specjalista z Aasa Polska oferującej pożyczki ratalne ze stałym okresem spłaty.

Revolut może być też świetną metodą na uczenie swojego potomstwa odpowiedzialności finansowej i wypracowanie u nich dobrych nawyków. Dzięki Revolut Junior możesz wypłacać im kieszonkowe prosto na ich konto Revolut. Limity, które możesz ustalić bezpośrednio w aplikacji, pomogą Ci kontrolować wydatki Twojego dziecka. Dodatkowo będziesz mógł ze swoją pociechą analizować wszystkie wydatki i pokazywać wartość, jaką ma oszczędzanie pieniędzy i odkładanie ich „na czarną godzinę”.

Czym jest karta Revolut?

Jednym z flagowych produktów tego przedsiębiorstwa jest karta Revolut. Tutaj właściwie należy wyszczególnić dwa jej rodzaje, jakimi są:

Fizyczna karta płatnicza wydawana przez globalne instytucje bankowe – Visa lub Mastercard. Możesz nią płacić tak samo jak Twoją zwykłą kartą debetową.

Wirtualna, jednorazowa karta Revolut, którą można założyć całkowicie za darmo w aplikacji Revolut. Na tle klasycznych kart płatniczych wyróżnia ją przede wszystkim to, że po zrealizowaniu każdej płatności całkowicie zmieniają się jej dane. W praktyce oznacza to, że przy jej pomocy nie będzie możliwe wykonanie drugiej transakcji, dzięki temu, nawet w przypadku kradzieży i wycieku danych wirtualnej karty, Twoje pieniądze będą całkowicie bezpieczne.

Korzystając z usług Revolut, możesz płacić w dowolnym miejscu na świecie, w ponad 150 obsługiwanych walutach, bez żadnych dodatkowych formalności czy ukrytych opłat. Podczas zawierania transakcji w obcej walucie środki zgromadzone na Twoim koncie Revolut są automatycznie wymieniane po bardzo konkurencyjnym przeliczniku. Dzięki temu wiesz, że nie musisz tracić czasu na wizytę w kantorze i nie przepłacasz.

Revolut – wypłata z bankomatu

Wypłata z bankomatu odbywa się tak samo jak w przypadku klasycznej karty debetowej. Korzystając z wydanej Ci karty Revolut, możesz wypłacić gotówkę z każdego bankomatu na terenie Polski oraz całego świata. Jedynym warunkiem jest to, by urządzenie akceptowało karty płatnicze obsługiwane przez Mastercard lub Visa.

Revolut a wymiana walut

Wymiana walut w Revolut odbywa się całkowicie automatycznie. Wystarczy tylko przejść do okna płatności, a zobaczysz kwotę transakcji oraz jej wartość po przewalutowaniu.

Ile kosztuje Revolut?

W podstawowej funkcjonalności platforma Revolut jest całkowicie darmowa. Możesz wtedy korzystać z bezpłatnego konta w Wielkiej Brytanii oraz konta IBAN nominowanego w Euro. Dodatkowo masz do dyspozycji darmowe wypłaty z bankomatów pod warunkiem zmieszczenia się w limicie 800 złotych miesięcznie lub 5 wypłat w ciągu jednego miesiąca.

W darmowym pakiecie Standard przysługują Ci także bezpłatne płatności w ponad 150 walutach z całego świata pod warunkiem zmieszczenia się w limicie wynoszącym ekwiwalent 5000 złotych miesięcznie.

Kolejnym wariantem Revolut jest pakiet Plus kosztujący obecnie 14,99 zł/miesięcznie. Decydując się na niego, nadal będziesz ograniczony limitami wariantu Standard, ale dodatkowo otrzymasz także ubezpieczenie zakupów od kradzieży w wysokości 1000 funtów rocznie oraz darmową dostawę fizycznej karty płatniczej.

Wariantem, który faktycznie rozszerza limity, jest pakiet Premium Revolut. Koszt tego wariantu wynosi 29,99 złotych miesięcznie lub 149,99 złotych rocznie. W zamian za to będziesz mógł w ciągu miesiąca wypłacić za darmo z bankomatów na całym świecie do 1600 zł. Otrzymasz także możliwość dokonania jednego w pełni darmowego przelewu międzynarodowego.

W pakiecie Premium rozszerzona zostanie także Twoja ochrona – zakupy będą ubezpieczone do kwoty 2500 funtów rocznie, a Ty będziesz mógł dodatkowo cieszyć się ubezpieczeniem biletów w wysokości 1000 euro rocznie oraz korzystać z jednorazowych kart Revolut.

Ostatnią odmianą planów jest Metal Revolut. Cennik tej usługi przedstawia się następująco – 49,99 złotych miesięcznie lub 500 złotych rocznie. Pakiet Metal zapewnia Ci pełnię korzyści płynących z korzystania z usług Revolut ’a – limit darmowej wypłaty w wysokości 3000 złotych miesięcznie, 3 bezpłatne przelewy międzynarodowe, ochrona zakupów do 10 000 GBP oraz nielimitowana, bezpłatna wymiana walut.

Jak założyć Revolut?

Konto Revolut założysz dosłownie w ciągu kilku minut, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy Ci tylko smartfon z systemem Android lub iOS, dostęp do internetu oraz ważny dokument tożsamości.

A co z kartami płatniczymi? Zamawiasz je bezpośrednio z poziomu swojego konta w aplikacji na smartfony. Co ciekawe, po złożeniu zamówienia na kartę Revolut nie musisz czekać na dostarczanie jej przez kuriera. Możesz płacić jej wirtualnym odpowiednikiem, który jest przypisany do Twojego konta w aplikacji mobilnej na smartfony.

Revolut a bezpieczeństwo transakcji

Ochrona użytkowników to kolejna mocna strona Revolut. Bezpieczeństwo jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie – firma chwali się aż 7-krotnie lepszymi zabezpieczeniami w porównaniu do tradycyjnych banków.

Tak wyśrubowane normy zapewniane są między innymi przez zaawansowane algorytmy uczenia się maszynowego, które w czasie rzeczywistym monitorują sieć Revolut pod kątem wszelkich podejrzanych transakcji. Każda wykryta nieprawidłowość skutkuje automatycznym zablokowaniem karty i natychmiastowym powiadomieniem użytkownika o podejrzeniu oszustwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *