Ubezpieczenie iPhona – dlaczego warto je mieć?

Modele smartfonów iPhone od Apple są niezwykle popularne wśród użytkowników. Są to jedne z najbardziej pożądanych telefonów. Nie tylko jako urządzenie do użytku prywatnego, ale także jako telefony służbowe. Warto zadbać o ich bezpieczeństwo, ponieważ wszelkie uszkodzenia mogą nas bardzo dużo kosztować. Nie trzeba decydować się na drogie naprawy czy zakup nowego urządzenia. Ubezpieczenie iPhona może pomóc rozwiązać problemy z ewentualnymi awariami i uszkodzeniami.

Ubezpieczenie iPhona a gwarancja

Gwarancja kojarzy nam się z opcją naprawy i zgłoszenia każdej awarii. Jednak ogromnym rozczarowaniem jest odmowa, która zwykle uargumentowana jest brakiem wad urządzenia. Uszkodzenia mechaniczne nie wchodzą w zakres gwarancji. Takimi uszkodzeniami są m.in. stłuczenie wyświetlacza, pęknięta szybka aparatu lub obudowa. Często dochodzi do nich w najmniej oczekiwanych momentach. Niekiedy są one na tyle poważne, że dane mogą zostać utracone. Ważna jest szybka reakcja i profesjonalna pomoc w naprawie. Dzięki usłudze ubezpieczeniu iPhona można uniknąć nerwów, stresu i sporych wydatków.

Czy warto wydać pieniądze na ubezpieczenie iPhona?

Wydawać by się mogło, że ta usługa to zbędny wydatek. Zwykle bardzo uważamy na to, gdzie zostawiamy swojego smartfona. Kładziemy go z dala od dzieci, zamykamy w kieszeniach na zamek błyskawiczny. Jednak pośpiech czy zdenerwowanie mogą sprawić, że iPhone trafi w ręce najmłodszych, spadnie na twarde podłoże czy zostanie zalane np. przez kawę lub herbatę.

Części do iPhone’a nie należą do tanich. Naprawa na własną rękę może wynieść nawet kilkaset złotych. W porównaniu z takimi wydatkami ubezpieczenie może okazać się jak wygrany los na loterii. Co więcej, czasem uszkodzenia czy awarie wyceniane są w serwisach na tyle wysoko, że zakup nowego modelu staje się bardziej opłacalny. Nie trzeba decydować się na tak radykalny krok, jeżeli zawczasu zadba się o odpowiednie zabezpieczenie telefonu.

Ochrona iPhone’a – co będzie skuteczne?

Oprócz wyżej opisanego ubezpieczenia (lub alternatywnej do niego i często jeszcze tańszej usługi ochrony) niezbędnymi akcesoriami są etui i szkło hartowane. Obudowa wykonana z grubej gumy zamortyzuje wstrząsy i ochroni obudowę oraz wyświetlacz telefonu. Szkło hartowane osłoni przed rysami oraz pęknięciami ekranu. Na rynku do wyboru są dwa rodzaje szkieł: 7H i 9H. Pierwszy rodzaj jest bardziej odporny na potłuczenia, natomiast drugi na zarysowania. Warto zainteresować się też smyczami ze specjalnymi torebkami na iPhone, które można zawiesić na szyi.

Cena iPhone’a jest bardzo wysoka, a naprawa może być naprawdę bardzo kosztowna. Ubezpieczenie może z perspektywy czasu okazać się bardzo trafną inwestycją, która pozwoli oszczędzić pieniądze, czas i niepotrzebny stres. Naprawa w ramach takiej oferty jest profesjonalna, często uwzględnia odbiór i dostawę urządzenia door-to-door oraz naprawdę szybką pomoc. Warto mieć dodatkowe zabezpieczenie oprócz gwarancji, szczególnie jeżeli iPhone wykorzystywany jest w celach służbowych lub często z nim podróżujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *