Zamykanie galerii handlowych nie jest konieczne

Wzrost liczby zachorowań na Covid-19 jest niepokojący, jednak specjaliści z branży handlowo-usługowej uspokajają swoich klientów, że korzystanie ze sklepów i punktów usługowych nadal jest bezpieczne. ZPPHiU przekonuje, że nie ma konieczności zamykania centrów handlowych, jeśli zachowane zostaną dotychczasowe środki ostrożności.

Znacznie mniejsza liczba klientów w galeriach handlowych

Nie trzeba prowadzić skrupulatnych obserwacji, aby zauważyć, że galerie handlowe nie cieszą się taką odwiedzalnością, jak jeszcze w roku 2019.. Mimo, że wystawy sklepowe czy asortyment na półkach jest równie szeroki jak za czasów przed pandemią, liczba klientów jest zdecydowanie mniejsza. Stosunkowo niewiele osób decyduje się na odwiedzanie centrów handlowych w ostatnim okresie, co przekłada się na znacznie mniejszy ruch w sklepach i punktach usługowych. To wszystko sprawia, że o wiele łatwiej jest zachować bezpieczny dystans oraz przestrzegać innych zaleceń ze strony sanepidu i Ministerstwa Zdrowia.

W centrach handlowych nie trzeba obawiać się tłoku i ścisku. Specjaliści podają, że obecnie na terenach galerii ruch jest mniejszy o około 40% w porównaniu do grudnia, w którym i tak liczba klientów była znacznie niższa niż w inne lata w okresie przedświątecznym. Dlatego też nie ma konieczności zamykania centrów handlowych. Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zapewnia, że ograniczenia w kwestii liczby klientów na metr kwadratowy są powszechnie respektowane, podobnie jak wszystkie inne zasady bezpieczeństwa.

Przestrzeganie środków bezpieczeństwa to podstawa

Obsługa sklepów oraz pozostali pracownicy centrów handlowych są specjalnie szkoleni w kwestii egzekwowania od klientów podczas zakupów noszenia maseczek oraz korzystania ze środków do dezynfekcji rąk. Sami stosują również wszelkie zabezpieczenia, aby mieć gwarancję, że zakupy będą przebiegać sprawnie i nie zagrażając zdrowiu innych, a także w sposób bardzo komfortowy i wygodny.

Otwarte galerie handlowe są niezwykle istotne z punktu widzenia polskich przedsiębiorców z branży handlowo-usługowej, którzy chcą utrzymać aktualny poziom zatrudnienia. Aby nie musieli ograniczać swojej działalności, nie tylko pracownicy sklepów powinni przestrzegać zaleceń i obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Również klienci powinni rozsądnie podchodzić do robienia zakupów. Należy pamiętać o maseczce zasłaniającej usta i nos, dezynfekcji rąk oraz utrzymywaniu bezpiecznego dystansu od innych osób w sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *